Nauka w czasach zarazy – I co teraz?

 

Co zrobimy by zwiększyć bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli? Ograniczymy styczność grup pomiędzy zajęciami, zapewnimy wietrzenie sal, dezynfekcję stolików oraz … postaramy się działać rozsądnie i mądrze.

Chaos spowodowany przymusowym lockdownem będziemy musieli odpracować wspólnie. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły dość elastycznie przeszli na nauczanie online w marcu 2020 ale  czujemy, że dziś wielu pragnie wrócić do klas. Nie mieliśmy wtedy wyboru. Dziś mamy.

Ponad 90% naszych uczniów i rodziców wyraziło chęć powrotu do klas. Nieliczna grupa deklaruje chęć nauczania zdalnego. Wychodzimy więc z ofertą nauczania w obu systemach. Każdy może zapisać się na kurs prowadzony w klasach lub online. Grupy stworzymy zgodnie z życzeniem większości na danym poziomie i w grupie wiekowej. Czy uda nam się stworzyć grupy w obu systemach? Wierzę, że tak.

A może po pandemii? Pewnie, jeśli istnieją realne perspektywy na jej wygaśnięcie jednak na razie nie ma takich zapewnień. Dysproporcje między uczniami w tej samej klasie będą widoczne w szkołach już we wrześniu a przepaść jaka się wytworzy spowolni rozwój zdolnych uczniów i bezlitośnie potraktuje słabszych. W przeciwieństwie do tego proponujemy kontynuację nauki w małych grupach na właściwym dla ucznia poziomie.

Przypomnijmy co jest naszym celem: zapewnienie swobodnej komunikacji w języku obcym dużym i małym! Jako szkoła językowa pragniemy pomóc naszym uczniom w zdobywaniu dobrych wyników w szkole ale to nie ona wyznacza tu standardy ale …. życie. Naszym celem jest doprowadzenie naszych uczniów do samodzielnej i skutecznej komunikacji w języku obcym.

Jeśli pragniesz nauczyć się języka lub pragniesz by twoje dziecko rozwijało kompetencje językowe to jesteśmy tu dla Ciebie.