Metody nauczania i techniki uczenia się.

Metody nauczania i techniki uczenia się to dwie rzeczy. Metody przekazywania wiedzy i sposoby prowadzenia ucznia do poznawania nowych rzeczy muszą być przede wszystkich dopasowane do uczących się. Tylko wtedy przyniosą sukces.

Standardowo uczymy przez mówienie jednak nie oznacza to wcale, że każda grupa uczy się w ten sam sposób. Chodzi o to, by wszelkimi możliwymi sposobami doprowadzić do tego by uczeń w jak najszybszym czasie był w stanie zrozumieć język obcy i swobodnie wyrazić swe potrzeby i opinie.

Jednak można powiedzieć wiele o technikach uczenia się. Najważniejsza to regularny kontakt z językiem i częste powtórki. 15 min dziennie to minimum. Można powtarzać słownictwo, czytać książki dopasowane poziomem do swojej znajomości języka, oglądać seriale lub krótkie filmiki na youtube – może to być naprawdę wiele różnych aktywności, które wiążą się z danym językiem obcym i sprawiają nam przyjemność. Połączenie czegoś, co lubimy wraz z nauką języka obcego odmieni ciężką pracę w przyjemnie spędzony czas. Będzie to do tego owocne! Jeśli uda Ci się znaleźć taką płaszczyznę będziesz uczyć się szybciej i bezwysiłkowo!

W kolejnym wpisie opiszę wyłącznie techniki uczenia się słówek. Serdecznie zapraszam do lektury.