10 lat istnienia Centrum Językowego Ling Up

Kiedy przeprowadziłam się w te okolice nie było tu profesjonalnej szkoły językowej. Nie było dla mnie pracy. Parę lat tułałam się po innych krajach ale żeglowanie ma swój kres. Ten czas nie był stracony – szlifowałam język, uczyłam, poznałam ciekawych ludzi.  Na swej drodze napotkałam bardzo ciekawych metodyków.

W marcu 2009 r. napisałam projekt o dofinansowanie, zakupiłam meble, nowoczesne materiały dydaktyczne, zamówiłam logo i plakaty. Byłam bardzo ciekawa czy ludzie będą chcieli uczyć się języka angielskiego. Chcieli!

10 lat temu Kudowa wydawała się pustynią w kwestii zajęć dodatkowych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Był tylko basen i pojawił się angielski. Czy to ułatwiło start? Tak i nie. Szkoła językowa była czymś nowatorskim i ciekawym jednak podejście do konieczności inwestowania w języki obce była marna. Garstka dzieci i spora ilość dorosłych była naszymi wspaniałymi pierwszymi klientami.

Nasi uczniowie szybko zaczęli wyróżniać się w szkole a dorośli doceniać znajomość angielskiego na wakacjach więc klientów z polecenia zaczęło przybywać. Nauczanie przez mówienie dla dorosłych, gry i piosenki dla maluchów – to było z nami od początku. Niektóre maluszki sprzed dziesięciu lat są wciąż z nami – uczą się na poziomie bardzo zaawansowanym, są najlepszymi z angielskiego nastolatkami w swych klasach i planują studiować w języku obcym. Jakość ich języka pozwala mi spać spokojnie a ich entuzjazm do dalszej nauki zachwyca.

Nowe potrzeby i zapytania klientów zrodziły oferty innych języków – niemieckiego, czeskiego, włoskiego i rosyjskiego. Pojawił się zespół ciekawych nauczycieli motywujący się nawzajem. Nowe szkolenia dały nam szeroki wachlarz uczenia coraz młodszych dzieci. Rozpoczęliśmy również uczenie in-company, czyli zajęcia prowadzone w siedzibie firmy. Prowadzimy zajęcia językowe w Wemeco, Twentebelt, Tevema, Parku Narodowym Gór Stołowych i wielu innych miejscach. Zajęcia w firmach są często nauką języka biznesowego.

Trochę się zmieniło przez te dziesięć lat. Mamy więcej uczniów, nauczycieli, klas, poczekalnię dla rodziców, stosy materiałów pomocniczych i własną biblioteczkę książek w języku angielskim. Co bardzo cenne, mamy tez wielu przyjaciół wśród klientów i państwa duże zaufanie.

Przyświeca nam ten sam cel co 10 lat temu – skuteczne nauczanie języka w ciekawy sposób. Dostosowanie się do potrzeb i wymagań uczniów. Nauczanie języka ale również umiejętności praktycznej i prawdziwej komunikacji.

Dziękujemy, że jesteście z nami. Jesteśmy tu dla was.