Welcome – Witamy na blogu Centrum Językowego Ling Up.

Nazywam się Aleksandra Kogut, jestem założycielem i dyrektorem Ling Up. Nasz zespół Centrum językowego tworzą nauczyciele, metodycy, tłumacze oraz przyjaciele służący radą. Od 10 lat jesteśmy tu dla was. Lubimy uczyć ale lubimy też podziwiać efekty wspólnej pracy.

Podczas działalności szkoły od 2009 r. uczyliśmy sporo osób, spośród których wiele włada już swobodnie językiem obcym. To wielka radość dla obu stron! Doświadczenie wskazuje na wiele cech, które mają wpływ na prędkość i skuteczność nauczania – chętnie podzielimy się z państwem wrażeniami, doświadczeniem i wskazówkami.

Pojawiła się myśl stworzenia bloga, w którym opowiem o ciekawostkach dotyczących uczenia się języków obcych. Mam nadzieję, że będzie to pomocne. Kolejne wpisy opowiedzą między innymi o pojawieniu się szkoły językowej w Kudowie Zdroju, o metodach nauczania i technikach uczenia się, wyjawimy sekret poliglotów, oraz udzielimy wskazówek rodzicom w kwestii odrabiania zadań domowych. Chcielibyśmy podzielić się również wiedzą, która dotyczy bezpośrednio naszych Kudowskich uczniów pojawi się więc wpis, który będzie bezpośrednio o nauce na kursie „raz w tygodniu” – a więc jak wykorzystać ten czas maksymalnie i jak sprawić by dał zwielokrotnione efekty. Podpowiem tu sporo bezpłatnych narzędzi stymulujących naukę osób dorosłych. W kolejnych wpisach opowiemy o pożytku płynącym z nauczania bardzo małych dzieci oraz o trudnościach w prowadzeniu zajęć z nastolatkami. Nasz blog będzie wspierał rozwój osób uczących się języków obcych prezentując nowe, ciekawe źródła uczenia się języka w oparciu o autentyczne źródła dostępne dla każdego bezpłatnie. Mam nadzieję, że tak jak sama szkoła blog ten będzie daleki od nudy i pełen nowalijek metodycznych atrakcyjnych zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Ten wpis to „trailer”, tzw. „zwiastun” nadchodzącego przekazu jak np. filmu. Jednak słowo „trailer” ma jeszcze zupełnie inne znaczenie – to również przyczepa do przewożenia rzeczy. Czy moja przyczepka zwiastunów dotarła do odbiorcy? Zapraszam do lektury.